Stabilizacja.
Trzaski, przeskakiwanie, przeskoki żuchwy świadczą o niestabilności stawów skroniowo-żuchwowych, ale zanim dojdzie do takich zmian w stawach zaczyna się od niestabilnych kontaktów zębowych.
Dla mnie jest to logiczne ale są na to i badania - udowodniono na przykład, że siła mięśnia naramiennego rośnie gdy ustabilizuje się żuchwę. Pisałam już wiele razy i znów powtórzę - organizm ludzki to wiele układów oddziałujących na siebie. Układ narządu ruchu składa się z kości, stawów, mięśni, powięzi i jednostki zawiadującej i koordynującej - mowa o układzie nerwowym. Więc każda zmiana, niestabilność, złamanie, uraz w jednej części narządu ruchu oddziałuje na całą resztę!
Wskazana jest ocena stawów skroniowo-żuchwowych i wykonanie szyny w odpowiedniej pozycji.
Nie dość, że taka szyna służy jako szyna ochronna na zęby, kości wyrostka, zapobiega urazom tkanek miękkich to jeszcze zwiększa wydajność sportowca. Pozwala w komfortowej pozycji mięśniowej stabilizować stawy skroniowo-żuchwowe.
Prawidłowo wykonana szyna poprawia drożność dróg oddechowych - prawidłowy oddech jest podstawą dobrego natlenienia tkanek - i znów mowa o zwiększeniu efektywności pracy mięśni.
Zdjęcie pochodzi ze strony laboratorium wykonującego takie szyny Safe Jaw http://www.safejaw.pl/ |
Jacy sportowcy korzystają najczęściej z takich szyn? Wszyscy....trenujący sztuki walki, judo, karate, kick boxing, w sportach zespołowych koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, hokej w boksie oczywiście. Nie tylko zawodowi sportowcy również osoby, które uprawiają te sporty rekreacyjnie. To również szyny dla osób jeżdżących na rowerze, na nartach, na snowbordzie i też dla grających w squosha.
Bezwzględnie potrzebują ich sportowcy MMA.
W LINKU filmik stworzony przez brazylijskiego lekarza dentystę, który połączył pasję do sportu ze swoim zawodem.
Popatrzcie sami... jest moc!!!
Pozdrawiam
Joanna Serewa
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz