sobota, 24 maja 2014

Ból ucha, zgryz, migrena a kręgosłup szyjny...
           

   Ciało to całość i nie można rozpatrywać pracy jednego układu jako odosobnionej jednostki.... teraz specjalizacje są tak szczegółowe że traci się czasem ogląd organizmu jako całości.

Czasem dotarcie bliżej prawdy wymaga od nas spojrzenia z oddali.Salvador Dali Gala watching Meditteranien Sea z oddali 20 mestrów staje sie Abrahamem Lincolnem.

Często u osób z porannym napięciem w okolicy twarzy, z uporczywymi migrenami,  z trzaskami i przeskakiwaniem w stawach skroniowo-żuchwowych słyszanym podczas żucia, mówienia bądź ziewania, z bólem odczuwanym w okolicy ucha występuje dodatkowo objaw spłaszczenia fizjologicznego wygięcia w obrębie kręgosłupa szyjnego tzw zniesienie lub spłaszczenie lordozy szyjnej. 

Może to także występować u osób zaciskających mocno zęby, u tzw. bruksistów, u osób które zauważyły że korzenie zębów nie są już zasłonięte dziąsłem i widać bardziej żółtawy korzeń zęba...często z ubytkiem.

To wszystko może wiązać się ze sobą, a pomóc w zniesieniu bądź zniwelowaniu objawów mogą razem: stomatolog, fizjoterapeuta czasem też psycholog.


Wiedząc więcej możecie szybciej sobie pomóc. 

Pozdrawiam 
Joaśka


2 komentarze:

  1. Mówi się, że wszystkie choroby zaczynają się od niewyleczonych zębów. I chyba jest w tym bardzo dużo prawdy. Bo w chwili wyleczenia wszystkich ubytków, wiele osób przestało przewlekle chorować. Dlatego apel "idź do dentysty!" jak najbardziej popieram!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Sęk w tym że nierzadko brakuje świadomości ogromnego wpływu stanu zębów na zdrowie ogólne...ale pracujemy nad tym:) Dzięki za poparcie:)

      Usuń