wtorek, 15 lipca 2014

Skutki zaciskania zębów część 2

Starcie zębów to tylko jeden element związany z zaciskaniem zębów. Często przebiega niezauważalnie dla kogoś kto codziennie patrzy w lustro - tym bardziej niezauważalnie dla tych którzy nie patrzą ;)

Czy wiecie, że nieprawidłowo ustawiony ząb - a nasze zęby wciąż się ruszają (!!!) może powodować bóle głowy, nasilać migreny??

Szumy w uszach, piski??? To także może być związane z brakiem lub nieprawidłowym ustawieniem zębów...a ich ustawienie się wciąż zmienia.

Każdy brakujący ząb powinien być uzupełniony ponieważ zęby lubią się o siebie opierać...i jak sąsiada zabraknie - sąsiada z boku lub z góry czy dołu - to robi się więcej miejsca na ruch....jak pokazują strzałki na rysunku poniżej.
Nieprawidłowo ustawione zęby, szczególnie u osób wyładowujących stres przez ich zaciskanie mogą wywoływać wspomniane wyżej dolegliwości.A oto filmik który w nieco przerysowany sposób obrazuje ruchomość zębów:

                                                                źródło: youtube.com

Własne zęby przy patologicznym zaciskaniu (czyli poza czasem żucia pokarmów) będą się przesuwać, ścierać - dostawione wykonane na implancie, pokryte koroną porcelanową przy nadmiernych siłach spowodują odpryski porcelany, zanik kości przy implancie w konsekwencji nawet jego utratę.

Wczesne leczenie jest profilaktyką dla powstawania dalszych zaburzeń.

Chcesz wiedzieć więcej...pytaj:)

Pozdrawiam
Joaśka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz