poniedziałek, 3 lutego 2014

Czy wiecie, że...

... niedostatecznie dopasowane wypełnienie w jednym zębie może być przyczyną bólów głowy???

Jeśli nowo wykonane wypełnienie lub uzupełnienie w jamie ustnej przeszkadza Ci dłuższy czas nie bagatelizuj tego - wróć do stomatologa aby to skorygować - może się tak zdarzyć gdy zęby leczone są w znieczuleniu i trudno ocenić dopasowanie wypełnienia z powodu odrętwienia!


... stan zapalny w kości szczęk może przebiegać bezobjawowo i nawet tak duża zmiana - jak torbiel  (otorbiony płyn)  o wielkości dużego winogrona- może zostać przez długi czas nie wykryta? Komplikacją może być np. konieczność umartwienia zębów, duży ubytek w kości.

                                                               źródło: www.pro-test.pl

Wykonuj kontrolne zdjęcia przeglądowe - tzw. pantomogram - regularnie - pozwala wykryć zmiany w zatokach szczękowych, w kości, stany zapalne w przyzębiu, kamień poddziąsłowy, zęby które "utknęły" w kości itp.


...stany zapalne w jamie ustnej mogą utrudniać utrzymanie pożądanego poziomu cukru u cukrzyków, powodować zmiany zapalne w stawach, nerkach, sercu...

Krwawienie z dziąseł jest objawem stanu zapalnego!!!!! i płukanie jamy ustnej najlepszym i najdroższym płynem z apteki nie pomoże, potrzebne jest profesjonalne oczyszczenie zębów.

...przykry zapach z ust może być spowodowany złogami pod dziąsłami???? Psikanie odświeżaczami nie pomoże na długo.

żródło: http://www.biznesnetworking.pl/


Pomoże za to wspomniane wcześniej profesjonalne oczyszczanie zębów - zwykle zabieg niebolesny i po jednej wizycie możliwe jest wyeliminowanie dolegliwości.


...próchnica jest chorobą zakaźną???

Można przenosić bakterie odpowiedzialne za rozwój próchnicy na dziecko, ale także zarażać się od partnera...oczywiście jeszcze inne warunki muszą być spełnione aby próchnica się rozwinęła, ale potencjalne patogeny już są!


Pozdrawiam
Joaśka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz